KDO JSME?

Vytváříme INOVATIVNÍ digitální ekosystém, který slouží klientům napříč zelenou mobilitou. Máme dlouholeté zkušenosti s jednáním s regionálními samosprávami, obcemi a provozovateli soukromého sektoru. Abychom integrovali digitální řešení do ekosystémů, povyšujeme SMART CITY na DIGITAL CITY SOULIONS.

MOBILITA

CO JE VODÍK?

Vodík není přímým zdrojem energie, ale spíše nosičem energie. Slouží především jako prostředek k uchovávání energie, zejména u obnovitelných zdrojů energie, kdy veškerou jejich produkci nelze spotřebovat. Může být také použit k výrobě energie, k pohonu hybridních vozidel nebo autonomních systémů výroby energie. Teplo vznikající při procesu výroby vodíku lze také lokálně využít například k vytápění budov.

JAK SE VYRÁBÍ VODÍK?


  • Reformování zemního plynu přehřátou párou, což je široce používaný proces. V procesu zplyňování se dřevěné uhlí spaluje v reaktoru. Při velmi vysokých teplotách se uvolněné plyny reformují za vzniku H2 a oxidu uhelnatého. Elektrolýzou se voda dělí na kyslík a vodík. Tento proces je zajímavý, protože umožňuje snadno získat čistý vodík, a co je nejdůležitější, je jediný, který je zcela bez uhlíku, pokud je elektřina dodávána z obnovitelných zdrojů, jako je vítr a slunce.


VÝHODY A PŘÍNOSY VODÍKU

NULOVÉ EMISE

Jedinou emisí z vozidla s palivovými články využívající vodík je vodní pára. Vodík je tak čistým palivem pro automobily bez emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů, které přispívají ke změně klimatu.

RYCHLÉ TANKOVÁNÍ

Vodíkové nabíjecí stanice jsou velmi podobné tradičním čerpacím stanicím. Vzhledem k tomu, že vodíková vozidla není třeba k nabíjení zapojovat – na rozdíl od elektromobilů napájených bateriemi – je proces doplňování paliva rychlý.

DLOUHÝ DOjezd

Vozidla na palivové články mají také delší dojezd než elektromobily na baterie. Nyní mají dojezd 500 až 800 km.

DIGITÁLNÍ VĚK

CO TO JE?

Digitální transformace je integrace digitální technologie do všech oblastí podnikání, která zásadně mění způsob, jakým fungujete a dodáváte hodnotu zákazníkům. Je to také kulturní změna, která vyžaduje, aby organizace neustále zpochybňovaly status quo, experimentovaly a vyrovnávaly se s neúspěchem.

JAK TO POMÁHÁ?

Digitalizace v podnikání pomáhá zlepšit efektivitu jeho operací a umožňuje automatizaci. Díky snížené potřebě lidských zdrojů je méně lidských chyb a snižují se provozní náklady. Abychom plně porozuměli digitalizaci v podnikání, musíme pochopit roli, kterou v celém procesu hraje technologie.

JAKÝ TO MÁ DOPAD?

Digitalizace má prokazatelný dopad na snížení nezaměstnanosti, zlepšení kvality života a zlepšení přístupu občanů k veřejným službám. A konečně, digitalizace umožňuje vládám pracovat s větší transparentností a účinností.

EKOSYSTÉM ZELENÉHO DIGITÁLNÍHO MĚSTA

✔️ZVÝŠENÁ FUNKČNOST MĚSTA

Znamená fungující městskou ekonomiku, pracovní příležitosti, přístup k základním aspektům prosperity – ke službám infrastruktury, jako je konektivita a konektivita; spolehlivé, udržitelné a levné zdroje energie; adekvátní vzdělávací příležitosti; dostupné formy bydlení a efektivní dopravu.


✔️VYSOKÉ ŽIVOTNÍ STANDARDY

V chytrém městě mají občané přístup k pohodlnému, zdravému, čistému, bezpečnému a aktivnímu životnímu stylu, který zahrnuje několik aspektů, jako je levná energie, pohodlná veřejná doprava, kvalitní vzdělání, rychlejší veřejné služby, čistá voda a vzduch, nízká kriminalita, a přístup k různým zábavním a kulturním příležitostem.

✔️UDRŽITELNOST

Poskytování občanům přístup ke zdrojům, které potřebují, s cílem zajistit je pro budoucí generace. Udržitelnost je metoda, při které nedochází k vyčerpání nebo trvalému zničení zdrojů. Udržitelnost není spojena pouze s životním prostředím, ale také s ekonomikou.


✔️PODPORA MÍSTNÍ EKONOMIKY

Udržujte peníze v místní ekonomice. S využitím místních zdrojů a zapojením místních občanů. V rámci místní komunity drží peníze, které by jinak odtekly do vnějšího prostředí.


EKOSYSTÉM

Integrace zelené mobility a digitálního městského ekosystému do jedné komplexní interoperabilní digitální platformy



SYSTÉM OMAHA

  • CO JE SYSTÉM OMAHA?

    Systém Omaha je komplexní taxonomie standardizovaná pro praxi a dokumentaci založená na výzkumu, která popisuje péči o klienty. Systém Omaha je shrnut v Přehledu a zahrnuje složku hodnocení (schéma klasifikace problémů), složku plánu/služeb péče (schéma intervence) a složku hodnocení (škála hodnocení problémů pro výsledky).

  • PROČ SYSTÉM OMAHA?

    Systém Omaha je standardní terminologie, která zajišťuje interoperabilitu a komunikaci napříč kontinuálním zdravotnictvím v komunitě, a to pro: lékaře, administrátory, pedagogy, výzkumné pracovníky.



    Systém Omaha vznikl jako produkt používaný zdravotními sestrami v oblasti veřejného zdraví a domácí zdravotní péče.



    Přestože se rozšířil na používání různými typy zdravotníků, administrátorů, pedagogů a výzkumníků, byl navržen tak, aby řešil potřeby veřejného zdravotnictví.


  • VÝHODY SYSTÉMU OMAHA

    Omaha systém byl jednou z prvních klinických nomenklatur, které byly vyvinuty, a je tak vysoce ceněn, protože je:


    • Založen na výzkumu
    • Vytvořen speciálně pro popis komunitní zdravotní péče
    • Navržen pro použití v elektronických dokumentačních systémech

    Systém Omaha je také vysoce ceněn, protože byl podroben rozsáhlému testování spolehlivosti a platnosti.

  • CO OMAHA SYSTEM NABÍZÍ?

    Systém Omaha je interdisciplinární jazyk, který lze použít k popisu služeb poskytovaných v rámci vaší agentury.



    Je lídrem mezi podobnými taxonomiemi, pokud jde o splnění náročných kritérií nutných pro smysluplné a využívání dat do elektronických zdravotních záznamů.



    Chcete standardizovanou terminologii, která splňuje vše, o čem pojednává tento článek.

  • ČEHO DOSAHUJE SYSTÉM OMAHA?

    ✔ Prošel výběrovými kritérii pro případy užití v roce 2007, které stanovil panel pro standardy zdravotnických informačních technologií (HITSP Tier 2).



    ✔ schválen standardy interoperability Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA jako terminologie pro EHR.



    ✔ uznán Americkou asociací sester (ANA) jako schválená standardizovaná terminologie od roku 1992.



    ✔ v souladu s referenčním terminologickým modelem Mezinárodní organizace pro standardizaci (ISO).



    ✔ Registrována organizací Health Level Seven (HL7®).



    ✔ členem Aliance pro ošetřovatelskou informatiku (ANI ) od roku 2009 (její uživatelé zůstávají na špičce komunitní zdravotnické informatiky).


NAPIŠTE NÁM!